فیلترهای سرامیکی ریخته گری

۱۳ فیلم در زمستان گذشته روی پرده هنر و تجربه رفتند-تایمز


از ابتدای زمستان ۱۴۰۲ تا امروز جمعه ۳۱ فروردین‌ماه، ۱۳ فیلم روی پرده سینما‌های هنروتجربه رفته‌اند. در میان این آثار، فیلم‌های هنری، تجربی، پویانمایی و مستند وجود دارد که هر کدام طرفداران خاص خودشان را دارند.

در روز‌های ابتدایی دی ماه ۱۴۰۲ یعنی ششم آن ماه، ۲ فیلم «آویختگی» و «فرار از قصر» روی پرده رفتند.

فیلم سینمایی «آویختگی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی رضایی و تهیه‌کنندگی عباس مرادیان درباره جوانی به نام امیر است که ترانه‌سرا است و معتاد به مواد توهم‌زا و یلدا که بازیگر تئاتر است.

محمد میرعلی، آتنا تندرو، نازی خاتمی، صبا صدیق‌زاده، میلاد کرباسی، آرتین الوریان، حامد کهن‌ترابی، کامران طاهری و علی باقری از جمله بازیگران این فیلم هستند.

این فیلم با فروش هزار و ۱۶۴ بلیت در ۹۷ سانس و ۲۲ سالن، تاکنون ۳۴۹،۳۰۰،۰۰۰ ریال فروش داشته است.

مستند سینمایی «فرار از قصر» به تهیه‌کنندگی حسام اسلامی و کارگردان احسان عمادی، محصول مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی‌ست که به ماجرای فرار رهبران حزب توده از زندان قصر می‌پردازد؛ مهم‌ترین فرار از زندان در تاریخ سیاسی ایران، که طی آن چهره‌هایی همچون نورالدین کیانوری، خسرو روزبه و عبدالحسین نوشین در پاییز ۱۳۲۹ با نقشه‌ای پیچیده از زندان قصر می‌گریزند.

«فرار از قصر» با فروش ۸۷۲ بلیت در ۱۳۶ سانس و ۲۰ سالن، تاکنون ۳۳۱،۱۷۵،۰۰۰ ریال فروش داشته است.

«ایساتیس» به کارگردانی علیرضا دهقان و تهیه‌کنندگی علیرضا دهقان و راحیل صحرایی دومین مستندی‌ست که در دی‌ماه و بیستم این ماه روی پرده سینما رفته است.

در خلاصه داستان «ایساتیس» آمده است: «این داستان سفر است. سفری به درازای هزاران سال در دل کویر بی آب و علف، در مرکز این سرزمین کهن. روایتی که راویانش آب، باد، خاک و آتش هستند. این آشنایان ناآشنا، پس گوش دل بسپار که شرحی شنیدنی است.»

این مستند با فروش هشت هزار و ۶۷۲ بلیت در ۱۲۰ سانس و ۱۷ سالن، تاکنون ۴،۱۸۵،۱۰۰،۰۰۰ ریال فروش داشته است.

نمایش ۲ بسته فیلم‌های کوتاه و انیمیشن در دی‌ماه ۱۴۰۲

بسته فیلم کوتاه «یک سانس چند رویا» که شامل پنج فیلم کوتاه «تکه‌ای از تو» به کارگردانی هادی نوری، «رنگارنگ» به کارگردانی محمدرضا مرادی، «مریضخانه مرکزی» به کارگردانی وحید نامی و نوید نامی، «بالا افتادن» به کارگردانی مریم بختیاری و «نَجان» به کارگردانی محمدمهدی باقری است از ۲۱ دی‌ماه به نمایش درآمده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  زمان و مکان رویداد‌ها؛ دو اتفاق مهم فرهنگی و اجتماعی کشور-تایمز

«یک سانس چند رویا» با فروش ۵۵۳ بلیت در ۷۹ سانس و ۲۹ سالن، تاکنون ۲۱۱،۹۵۰،۰۰۰ ریال فروش داشته است.

درنهایت مجموعه انیمیشن‌های کوتاه هنری «رویا‌های بیداری» از ۲۷ دی‌ماه اکران شده که شامل ۱۰ انیمیشن به نام‌های «آدم خانگی» به کارگردانی مرضیه ابرار پایدار، «جمشید؛ مرثیه‌ای بر یک اسطوره» به کارگردانی معین صمدی، «داش آکل» به کارگردانی هاجر مهرانی، «دشت گل‌های زرد» به کارگردانی حسین آقامحمدی، «قطعه تنهایی» به کارگردانی الهه قمیشی، «کلنل» به کارگردانی پرستو کاردگر، «گنجشکک» به کارگردانی الهه فلاحیان، «نقطه» به کارگردانی محمد زارع، «همیشه گمشده‌ای هست» به کارگردانی مسعود صفری، «باغ پادشاه» به کارگردانی ایرج محمدی رزینی است.

این انیمیشن‌ها محصول مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی هستند که با فروش ۶۸۳ بلیت در ۷۴ سانس و ۱۷ سالن، تاکنون ۲۵۵،۳۵۰،۰۰۰ ریال فروش داشته است.

اکران چهار فیلم در بهمن‌ماه

پس از این پنج اثر وارد بهمن‌ماه می‌شویم که با «انتخاب» به نویسندگی و کارگردانی امید نیکنام و تهیه‌کنندگی احمدرضا مسعودی از ۱۹ این ماه کار خود را آغاز کرده است.

محمود پاک‌نیت، عباس جمشیدی‌فر، فقیهه سلطانی، سجاد شهریاری بازیگران این فیلم هستند.

در خلاصه داستان «انتخاب» آمده است: آرش نویسنده‌ای است که دچار چالش‌هایی در زندگی‌اش شده و به همین دلیل به سمت شهری که استادش زندگی می‌کند، سفر کرده تا از او راهنمایی و مشورت بگیرد. در این مسیر با افراد مختلفی آشنا می‌شود که باعث می‌شوند مسیر زندگی او تغییر پیدا کند.

این فیلم با فروش ۲۰ بلیت در پنج سانس و ۲ سالن، تاکنون ۸،۸۵۰،۰۰۰ ریال فروش داشته است.

در ۲۵ ام این ماه نیز سه فیلم «۵۲ هرتز»، «زندگی و زندگی» و «شناور» روی پرده رفتند.

«۵۲ هرتز» به کارگردانی سجاد شهریاری و تهیه‌کنندگی ابراهیم اصغری در گونه سینمای اجتماعی ساخته شده، قصه موازی سه جوان است که هر یک گرفتار مشکلات و معضلات اجتماعی شده و در مواجهه با آن مسیری متفاوت را دنبال می‌کنند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - وزیر ارشاد: عقب‌نشینی از احکام فقهی در مسیر تحققتمدن نوین اسلامی جایز نیست

علی استادی، شقایق فراهانی، مهشید جوادی، امیر غفارمنش، علیرضا مهران، سام حسامی، حمید رشید و علیرضا رسولی از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

«۵۲ هرتز» با فروش ۴۰۱ بلیت در ۸۱ سانس و ۱۷ سالن تاکنون ۱۸۰،۸۰۰،۰۰۰ ریال فروش داشته است.

«زندگی و زندگی» به کارگردانی علی قوی‌تن ساخته شده است و بازیگران اصلی آن عبارتند از هدا مقدم‌منش، مهربان درویش‌زاده، فرشته همیار، یوسف احمدی، حنانه جعفری و هادی هاشمی.

این فیلم با فروش ۲۴۶ بلیت در ۶۶ سانس و ۱۸ سالن، تاکنون ۱۱۶،۱۵۰،۰۰۰ ریال فروش داشته است.

فیلم سینمایی «شناور» به کارگردانی شهاب‌الدین حسین‌پور و تهیه‌کنندگی رضا دادویی و میثم طوسی داستان گروهی دوست صمیمی است که با یکدیگر به سفری کوتاه می‌روند و با گم شدن یکی از آنها اتفاقاتی رخ می‌دهد و راز‌هایی برملا می‌شود.

در این اثر الهه افشاری، ملیکا باقری، الهه حسینی، گیلدا حمیدی، میثم درویشان‌پور، علیرضا ساوه‌درودی، فائقه شلالوند، اشکان صادقی، علیرضا مؤیدی، فرشید ناصری و بازیگر خردسال رزا دانازاده به ایفای نقش می‌پردازند.

«شناور» با فروش ۱۹۶ بلیت در ۲۳ سانس و ۱۰ سالن، تاکنون ۹۲،۳۰۰،۰۰۰ ریال فروش داشته است.

اکران سه اثر در ماه پایانی سال

در اسفندماه ۱۴۰۲ نیز سه فیلم «اتاق فرار»، «عروسک» و «نویسنده مرده است» از ۲۳ اسفندماه روی پرده رفته‌اند.

بسته فیلم کوتاه «اتاق فرار» که شامل ۵ فیلم کوتاه «مورس» ساخته روناک جعفری، «اسپاسم» ساخته صحرا اسدالهی، «نفس نکش» ساخته میلاد نسیم سبحان، «رویای نیمه جان» ساخته آرمین اعتمادی و «گوشت تلخ» ساخته فرید حاجی است، درباره ترس و لذت‌هایی است که مخاطب را در ۵ داستان مختلف همراه می‌کند.

«اتاق فرار» با بازی بازیگرانی، چون هادی حجازی‌فر، صحرا اسدالهی، سامان صفاری، الاهه بخشی، علی باقری، علیرضا مهران، سلمان فرخنده، محمدعلی کریمی منش و مرتضی خانجانی اکران شده است.

این فیلم با فروش هزار و ۵۴ بلیت در ۱۱۳ سانس و ۲۷ سالن، تاکنون ۵۶۷،۷۵۰،۰۰۰ ریال فروش داشته است.

فیلم سینمایی «عروسک» آخرین ساخته مرحوم اصغر یوسفی نژاد براساس نسخه تدوین شده توسط خود او از ۲۳ اسفند در هنروتجربه به نمایش عمومی درآمد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ویدیو / از اجرای شهاب حسینی تا شوخی بد با ناصرتقوایی

داستان «عروسک» در تبریز اتفاق می‌افتد و به زبان ترکی است.

این فیلم با فروش هزار و ۹۶۵ بلیت در ۹۱ سانس و ۲۱ سالن، تاکنون ۹۹۰،۵۰۰،۰۰۰ ریال فروش داشته است.

فیلم سینمایی «نویسنده مرده است» بر اساس نمایشنامه‌ای نوشته آرش عباسی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی شهاب حسینی و به صورت دوبله در سینما‌های هنروتجربه به نمایش درآمد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «یک بازیگر زن شناخته شده سینما، بعد از سال‌ها فعالیت در حیطه بازیگری قصد دارد اولین فیلم سینمایی‌اش را کارگردانی کند. فیلمنامه فیلم را نویسنده جوانی نوشته که تجربه چندانی در سینما ندارد. حالا بعد از یک سال کار کردن، فیلمنامه آماده است و باید ساخته شود، اما نویسنده درست در همین زمان پیشنهادی دارد که مسیر کاری هر دو نفر را به کل عوض می‌کند.»

جیا مورا و جیمز واگنر بازیگران فیلم «نویسنده مرده» هستند.

«نویسنده مرده است» با فروش ۶۶۸ بلیت در ۱۱۰ سانس و ۲۳ سالن، تاکنون ۳۸۵،۲۵۰،۰۰۰ ریال فروش داشته است.

در سال ۱۴۰۳ و فروردین‌ماه نیز تنها مستند «قوی‌دل» از ۲۰ ام این ماه روی پرده رفته است که در این مدت با فروش ۱۱۶ بلیت در ۱۳ سانس و ۱۰ سالن، ۳۳۱،۱۷۵،۰۰۰ ریال فروش داشته است.

باتوجه به این گزارش مستند «ایساتیس» با فروش ۴،۱۸۵،۱۰۰،۰۰۰ ریال پرفروش‌ترین و فیلم «انتخاب» با ۸،۸۵۰،۰۰۰ ریال، کم‌ترین میزان فروش را در چهار ماه گذشته و به طور کلی گروه سینمایی هنروتجربه در بازه زمانی انتخاب شده ۷،۹۹۹،۶۵۰،۰۰۰ ریال فروش داشته است.

اطلاعات این گزارش از سامانه مدیریت فروش و اکران سینما (سمفا) به دست آمده است.


Source link

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

آغاز سیزدهمین دوره ارزیابی و اعطای گواهی‌نامه تخصصی به قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم-تایمز

اولین مرحله دوره سیزدهم شامل ثبت‌نام و ارسال اثر (آزمون ورودی)، تا ۳۱ خردادماه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *