فیلترهای سرامیکی ریخته گری

۶۰ درصد ناوگان جاده‌ای‌ فرسوده است

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه هم ناوگان ریلی و هم جاده‌ای ما فرسوده است، از فرسودگی ۶۰ درصدی ناوگان جاده‌ای خبر داد.

به گزارش ایسنا، شهریار افندی‌زاده در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه ایران رتبه ۱۵ پژوهش دنیا را در اختیار دارد، گفت: باید از مطالعات کتابخانه‌ای به سمت حل مشکلات حرکت کنیم اما هنوز ارتباط دانشگاه با صنعت نهادینه نشده است. در حال حاضر فاز دو طرح جامع حمل‌ونقل با همکاری هفت دانشگاه در حال تدوین است که امیدواریم تا پایان ۱۴۰۱ و متناسب با افق ۱۴۰۴ نهایی شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۵۰۰ پروژه ریلی و جاده‌ای در دست اجراست، اما کدام یک از آنها اولویت اجرا دارد؟ در طرح جامع حمل‌ونقل همین اولویت‌بندی‌ها لحاظ شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ترانزیت در کشور ما پتانسیل بالایی دارد اما هنوز بالفعل نشده، افزود: در دولت سیزدهم چندین تفاهم‌نامه ترانزیتی امضا کرده‌ایم که شامل «تفاهم ترانزیت ۱۰ میلیون تنی با ازبکستان»، «تفاهم سه‌جانبه ترانزیت ۱۵ میلیون تنی ایران روسیه و آذربایجان» و «تفاهم ترانزیت ۲۰ میلیون تنی اجلاس اخیر آسیای میانه» می‌شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  گزارش کمیسیون انرژی در مورد ناترازی تولید و مصرف گاز طبیعیدر کشور

افندی‌زاده گفت: در کریدور شمال جنوب خط زیبای رشت آستارا دیده شده اما آیا نمی‌توان در کنار آن به مسیرهای جاده‌ای هم توجه کرد؟  بعد از زیرساخت‌ها، مسأله دیگر توسعه و نوسازی ناوگان است چرا نسبت واردات ناوگان به تولید داخل مناسب نیست؟ به نظر می‌رسد با تولید داخل امکان تکمیل و نوسازی ناوگان را نداریم.

وی با بیان اینکه هم ناوگان ریلی و هم جاده‌ای ما فرسوده است، از فرسودگی ۶۰ درصدی ناوگان جاده‌ای خبر داد و افزود: ترانزیت در سال ۱۴۰۰ معادل ۱۱ و نیم میلیون تن بود اما در سال جاری در حالی که پیش‌بینی‌ها از ترانزیت ۲۰ میلیون تنی بود، اما تنها هفت میلیون تن ترانزیت در کشور داشته‌ایم که با رقم سال قبل فاصله زیادی دارد.

معاون وزیر راه به کمبود لوکوموتیو اشاره و اظهار کرد: امروزه کالاها به سختی از گمرک عبور می‌کند حال آنکه در دنیا ترددهای ترانزیتی یکپارچه‌سازی شده است ولی ما در کشور این معضل را نتوانسته‌ایم برطرف کنیم.

انتهای پیام

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  نفت آمریکا به ۸۰ دلار سقوط کرد

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

تاثیر حراج سکه در مرکز مبادله ایران بر بازار/ قیمت‌ها کاهشی می‌شود

تاثیر حراج سکه در مرکز مبادله ایران بر بازار/ قیمت‌ها کاهشی می‌شود

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت:عرضه سکه در مرکز مبادله ایران در شرایطی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *