فیلترهای سرامیکی ریخته گری

۴۲۰۰۰ نفر از دانشجویان علوم پزشکی متأهل هستند/ ۴۰ دانشگاه خوابگاه متاهلی ندارند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، حمید رئیسی؛ معاون صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت امروز در یک نشست خبری اظهار کرد: حدود ۲۵۲ هزار دانشجو در رشته‌های مختلف علوم پزشکی داریم. از این تعداد ۴۲ هزار نفر متأهل هستند و مابقی مجرد هستند.

وی با بیان این‌که وظیفه صندوق رفاه دانشجویان، حمایت از عموم دانشجویان به‌ویژه دانشجویان کم بضاعت و مستعد است، افزود: عمده تسهیلاتی که ارائه می‌کنیم شامل وام‌های تحصیلی، متاهلی و مجردی، دانشجویان نخبه، ودیعه مسکن، فرزندآوری و تسهیل ازدواج است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از وظایف ما ارائه خوابگاه‌های دانشجویی است. در کل کشور ۵۰۰ باب ساختمان خوابگاهی داریم که ۲۳ ساختمان، خوابگاه‌های متاهلی هستند که ظرفیت استقرار حدود ۱۰۰۰ زوج را دارد. در ۴۰ دانشگاه اصلا خوابگاه متأهلی نداریم و در ۲۶ دانشگاه دیگر، خوابگاه متاهلی داریم اما در دولت سیزدهم تعداد خوابگاه‌های متاهلی افزایش یافته است و تا پایان سال نیز تعدادی دیگر راه‌اندازی خواهد شد.

رئیسی در پاسخ به سؤال تایمز مبنی بر عمر و قدمت خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: ۶۳ درصد خوابگاه‌ها بالای ۲۰ سال و ۳۶ درصد بالای ۳۰ سال قدمت دارند و ما در حال به روز رسانی تجهیزات و وضعیت خوابگاه‌ها هستیم و برنامه ما جایگزینی خوابگاه‌های جدید به جای خوابگاه‌های مستهلک است. همچنین ۱۹۰۰۰ تخت خوابگاهی مجردی نیز در دست ساخت داریم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - روشی که در 30 روز چاقی، دیابت، کلسترول بالا و فشارخون را از بین می برد

به گفته وی، دانشگاه‌های علوم پزشکی با استفاده از ظرفیت خوابگاه‌های مشارکتی و استیجاری به ۹۸ درصد دانشجویان متقاضی خوابگاه ارائه کرده‌اند. 

وی با اشاره به اعطای وام ودیعه مسکن به دانشجویان تصریح کرد: باتوجه به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، پرداخت ودیعه مسکن جزو وظایف ماست‌. وام ودیعه مسکن را در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر به ۷۰ میلیون و در شهرهای زیر ۵۰۰ هزار نفر به ۶۰ میلیون تومان رسانده‌ایم.

رئیسی با بیان این‌که ۴۹ هزار و ۳۵ نفر از دانشجویان توانسته‌اند از وام تحصیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی استفاده کنند، خاطرنشان کرد: همچنین به دانشجویان علوم پزشکی وام ازدواج ۲۵ میلیون تومانی ارائه می‌شود و وام تولد فرزند نیز ۶ میلیون تومان است.

معاون صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با بیان این که وام تحصیلی دانشجویان مجرد ۵۰۰ هزار تومان برای هر ترم است، گفت: میزان وام تحصیلی برای دانشجویان نخبه ۲ تا ۳ برابر است.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

برپایی میز خدمت وزارت بهداشت در راهپیمایی ۲۲ بهمن/ ارائه مشاوره‌های طب سنتی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد