فیلترهای سرامیکی ریخته گری

از ثابت ماندن بلیت هواپیما تا تغییر قیمت بلیت اتوبوس

با وجود اینکه تلاش شرکت‌های هواپیمایی برای تغییر تعرفه‌های بلیت به جایی نرسید،  برخلاف مسایل مطرح شده مبنی بر ثابت ماندن قیمت بلیت حمل‌ونقل برای نوروز، اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری اعلام کرد که بلیت اتوبوس بین‌شهری ٢۵ درصد افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش ایسنا، موضوع تعرفه‌های حمل‌ونقلی در هفته‌ای که گذشت، خبرساز بود؛  بر این اساس و تا اعلام تعرفه قانونی از سوی ستاد تنظیم بازار، شرکت‌ها و سایت‌های فروش بلیت موظفند بلیت‌ها را بر مبنای نرخ‌های تعیین‌شده در دی ماه ۱۴۰۰ به فروش برسانند.

در عین حال علی‌رغم خبرساز شدن موضوع افزایش قیمت بلیت هواپیما در ماه‌های گذشته، تلاش شرکت‌های هواپیمایی با وجود موافقت سازمان هواپیمایی کشوری به جایی نرسید، هرچند به گفته معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی، اگرچه قیمت‌ بلیت هواپیما در نوروز افزایش نمی‌یابد، اما پس از عید، افزایش قیمت برای سال ۱۴۰۲ در شورای ترابری بررسی می‌شود.

تغییر هفته: بلیت اتوبوس

در این میان با وجود تاکید مهرداد بذرپاش – وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اینکه هیچگونه افزایش قیمتی در حوزه حمل و نقل برای سفرهای نوروز اتفاق نخواهد افتاد، اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری اعلام کرد که بلیت اتوبوس ٢۵ درصد افزایش پیدا می‌کند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1402/06/29/ طلاارزان شد؟

 خبر آشتی ایران و عربستان موجب شده احتمال همکاری دو کشور در حوزه‌های مختلف تقویت شود که یکی از این احتمالات، از سرگیری پروازهای میان دو کشور برای انجام پروازهای عمره و انتقال عربستان به مشهد است، در این خصوص محمد محمدی‌بخش -رئیس سازمان هواپیمایی کشوری- درباره پروازهای مستقیم ایران و عربستان به جز ایام حج، توضیح داد: هنوز تصمیمی برای این موضوع گرفته نشده، پس از نظارت وزارت خارجه و سازمان حج این موضوع قابل بررسی است و در آن صورت سازمان هواپیمایی هم به این موضوع وارد می‌شود.

احتمالات هفته: پرواز به عربستان

همچنین شمس‌الدین فرزادی‌پور -مدیرعامل ایران‌ایر- درباره نتیجه توافق ایران و عربستان و تصمیم برای پرواز به این کشور بیان کرد: اگر روابط ایران و عربستان از سر گرفته شود برای انجام پروازهای عمره و انتقال زائران این کشور به مشهد برنامه‌ریزی خواهیم کرد و ایران‌ایر آمادگی دارد به عنوان پل ارتباطی دو کشور عمل کند؛ اما منتظریم سطح روابط برقرار شود و پس از آن به موضوع انجام پروازهای دو کشور وارد می‌شویم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ایران خودرو ساعتی 3 میلیارد ضرر می‌دهد، ولی مدیرانش پاداش میگیرند

در عین حال حسام قربانعلی -سخنگوی ایران‌ایر- برقراری تفاهم بین هما و چهار شرکت‌ هواپیمایی آسمان، کیش‌ایر، قشم‌ایر و آتا خبر داد که به واسطه آن در طرح نوروزی سفرها از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۲، اگر در یکی از ایستگاه‌ها، هواپیمای یکی از این شرکت‌ها دچار مشکلی شود، شرکت‌هایی که هم‌پیمان شدند می‌توانند با حداکثر ظرفیت در آن ایستگاه حاضر شده و به مسافران خدمات ارائه دهند.

بهره‌برداری هفته: ۵۰۰ ناوگان ریلی

اما خبرهای ریلی هفته‌ای که گذشت، شامل بهره‌برداری از ۵۰۰ دستگاه ناوگان جدید ریلی شامل لکوموتیو، واگن مسافری و باری نو و بازسازی‌شده بود که به گفته میعاد صالحی -مدیرعامل شرکت‌ راه‌آهن- با ورود تجمعی ۱۶۶۰ دستگاه و رشد ۴۳ درصدی نسبت به سال گذشته، رکورد جدیدی به جا گذاشت.

همچنین بذرپاش درباره توسعه ناوگان ریلی، ‌ اعلام کرد که با وجود حمایت حداکثر ی از تولید داخل داریم،  از آنجایی که ظرفیت تولید داخل محدود است و نمی‌تواند همه درخواست‌ها را پوشش دهد، از ظرفیت‌های خارجی برای واردات لکوموتیو و واگن استفاده می‌کنیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  هرگرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۳۲۵ هزار تومان

توافق هفته: قطار تهران – کربلا

در عین حال در حالی که چندی پیش این موضوع مطرح بود که عراق خط ریلی شلمچه بصره را معارض با کریدور شمالی- جنوبی خود می‌داند، به نظر می‌رسد تصمیمات جدیدی برای پروژه ریلی شلمچه-بصره گرفته شده زیرا مدیرعامل راه‌آهن از توافق با عراق در خصوص راه‌اندازی مجدد قطار ترکیبی تهران-کربلا خبر داد.

همچنین مرکز مدیریت راه‌های کشور محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور از جمله چالوس و هراز را برای ایام نوروز تا پایان روز سه‌شنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۲ اعلام کرد تا به واسطه آن،  مسافران قبل از عزیمت به سمت مقصد خود در نوروز ۴۰۲، از محورهای ترافیکی آگاه شوند و آنگاه به سفر اقدام کنند.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

در هفتمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز چه می‌گذرد؟

در هفتمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز چه می‌گذرد؟

نشست فوق‌العاده وزارتی هفتمین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی‌ئی‌سی‌اف) از روز گذشته به‌طور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *