چهارشنبه , ۲ فروردین ۱۴۰۲

اعطای تسهیلات ۳۰۰ میلیونی برای ساخت‌وساز در بافت‌های فرسوده

ایسنا/گلستان مدیرکل راه و شهرسازی گلستان، جزئیات اعطای تسهیلات برای ساخت‌وساز در بافت‌های فرسوده سطح استان را تشریح کرد و گفت: تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی با کارمزد ۹.۵ درصد به متقاضیان تعلق می‌گیرد.

مهدی ملک امروز پنج‌شنبه ۱۷ آذر در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: بافت‌های فرسوده در سطح استان گلستان دارای بافت‌های مصوبی هستند که مشخصات خاصی دارند، بافت‌های فرسوده کار جمعی و تیمی را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر طرح نهضت ملی مسکن در بافت‌های فرسوده گسترش یافته است، افزود: در بافت فرسوده برای یک هزار واحد مسکونی صدور پروانه انجام شده تا مالکان بتوانند از ظرفیت طرح نهضت ملی مسکن در این محدوده بهره‌مند شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان با بیان اینکه بافت‌های فرسوده هم تسهیلات مختص به خود را دارد، بیان کرد: ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۹.۵ درصد به بافت‌های فرسوده تعلق می‌گیرد که ۵۰ درصد از این تسهیلات در پایان ساخت واحد مسکونی باید به بانک عودت داده شود و مابقی آن با بهره ۱۸ درصد محاسبه می‌شود.

ملک با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی در اواسط مهر ماه، آیین‌نامه اجرایی در خصوص بند کاف تبصره ۱۱ ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۱ به تصویب هیئت وزیران رسانده است، تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی به نمایندگی شرکت بازآفرینی شهری ایران و سازمان ملی زمین و مسکن، اراضی را در سطح کشور در اختیار دارد که برخی از این اراضی طی سنوات گذشته به دلایل گوناگون در اختیار برخی هموطنان قرار گرفته و ساخت‌وسازهایی در آن انجام شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این اراضی دولتی است این افراد برای تهیه سند با مشکل مواجه هستند که این مهم در قانون بودجه ۱۴۰۱ مورد توجه قرار گرفت و آیین‌نامه آن اخیرا اعلام شده، ما هم اطلاع‌رسانی لازم را در این باره انجام دادیم تا اشخاص و مردم برای تعیین‌تکلیف و صدور سند مالکیت به ادارات راه و شهرسازی مراجعه کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان اضافه کرد: در شهرک‌های جنوبی شهر گرگان مانند شهرک آپادانا، فرهنگ‌شهر، سروش، سجادیه و در شهرهایی مانند آزادشهر و گنبدکاووس اراضی دولتی در اختیار مردم وجود دارد.

ملک خاطرنشان کرد: کسانی که اراضی دولتی در اختیار دارند و قبل از سال ۱۳۹۴ بر روی آن عرصه ساخت‌ساز انجام دادند مشروط بر اینکه غیر از این عرصه، زمین دولتی دیگر استفاده نکرده باشند و یا واحد مسکونی دولتی بهره‌مند نشده باشند با مراجعه به معاونت املاک حقوقی راه و شهرسازی و ادارات راه و شهرسازی برای صدور سند مالکیت اقدام کنند.
انتهای پیام

حتما ببینید

بخش خصوصی آماده کمک به توسعه کشور است

رئیس اتاق بازرگانی ایران در یادداشتی که به مناسبت فرا رسیدن سال ۱۴۰۲ منتشر کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *