چهارشنبه , ۲ فروردین ۱۴۰۲

بازسازی و احیاء ۳۱ هزار رشته قنات در کشور

ایسنا/همدان معاون آب و خاک وزارت جهادکشاورزی با اشاره به رتبه پنجم استان همدان در کشور در رابطه با تعداد قنوات گفت: سالیانه تعدادی از قنوات بازسازی و مرمت می شوند که تاکنون از ۴۱ هزار رشته قنوات موجود کشور ۳۱ هزار رشته از قنوات بازسازی و احیاء شده اند.

فریبرز عباسی در سفر خود به شهرستان رزن و  درگزین و بازدید از پروژه‌ های آب و خاک این شهرستان در جمع خبرنگاران، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال ۱۴۰۱ با پیگیری و مساعدت نمایندگان و سازمان برنامه و بودجه اعتبارات مربوط به قنوات چهار تا پنج برابر شده که سرعت مرمت و بازسازی قنوات را افزایش می دهد.

عباسی گفت: در رابطه با دو شهرستان رزن و درگزین قضیه کاملا متفاوت از سایر استان‌ها بوده و برای احیای قنوات  اعتباراتی از محل ماده ۵۶ به این دو شهرستان تزریق شد.

وی میزان این اعتبارات را ۴۵ میلیارد تومان برشمرد و افزود: این امر موجب شده بیشتر قنوات این دو شهرستان بازسازی و مرمت شوند.

عباسی تصریح کرد: اختصاص این میزان اعتبار کار بی نظیری بوده که با پیگیری و تلاش همه همکاران و به ویژه نماینده مردم رزن و درگزین محقق شده است.

وی یادآور شد:‌ این اعتبارات تقریبا معادل اعتبارات ۳۰ سال سنوات گذشته این دو شهرستان در بحث قنوات بوده است که امیدواریم موجب افزایش تولید و ارتقاء بهره وری و بهبود معیشت بهره برداران این شهرستان ها شود.

انتهای پیام

حتما ببینید

بخش خصوصی آماده کمک به توسعه کشور است

رئیس اتاق بازرگانی ایران در یادداشتی که به مناسبت فرا رسیدن سال ۱۴۰۲ منتشر کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *