فیلترهای سرامیکی ریخته گری

بازسازی و احیاء ۳۱ هزار رشته قنات در کشور

ایسنا/همدان معاون آب و خاک وزارت جهادکشاورزی با اشاره به رتبه پنجم استان همدان در کشور در رابطه با تعداد قنوات گفت: سالیانه تعدادی از قنوات بازسازی و مرمت می شوند که تاکنون از ۴۱ هزار رشته قنوات موجود کشور ۳۱ هزار رشته از قنوات بازسازی و احیاء شده اند.

فریبرز عباسی در سفر خود به شهرستان رزن و  درگزین و بازدید از پروژه‌ های آب و خاک این شهرستان در جمع خبرنگاران، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال ۱۴۰۱ با پیگیری و مساعدت نمایندگان و سازمان برنامه و بودجه اعتبارات مربوط به قنوات چهار تا پنج برابر شده که سرعت مرمت و بازسازی قنوات را افزایش می دهد.

عباسی گفت: در رابطه با دو شهرستان رزن و درگزین قضیه کاملا متفاوت از سایر استان‌ها بوده و برای احیای قنوات  اعتباراتی از محل ماده ۵۶ به این دو شهرستان تزریق شد.

وی میزان این اعتبارات را ۴۵ میلیارد تومان برشمرد و افزود: این امر موجب شده بیشتر قنوات این دو شهرستان بازسازی و مرمت شوند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  فروش 766 خودرو در مزایده 2460 میلیارد تومانی اموالتملیکی

عباسی تصریح کرد: اختصاص این میزان اعتبار کار بی نظیری بوده که با پیگیری و تلاش همه همکاران و به ویژه نماینده مردم رزن و درگزین محقق شده است.

وی یادآور شد:‌ این اعتبارات تقریبا معادل اعتبارات ۳۰ سال سنوات گذشته این دو شهرستان در بحث قنوات بوده است که امیدواریم موجب افزایش تولید و ارتقاء بهره وری و بهبود معیشت بهره برداران این شهرستان ها شود.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

روند حرکتی شاخص‌های بازار سرمایه چگونه خواهد بود؟ + عکس-تایمز

در هفته کاری که گذشت، شاخص کل بورس ۰.۴۹ درصد افزایش یافت و در ارتفاع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *