فیلترهای سرامیکی ریخته گری

ثبت ۹ زلزله در استان فارس و رخداد پسلرزه با بزرگای ۵ در «خوی»

در هفته گذشته علاوه بر ثبت پسلرزه‌ای به بزرگای ۵ در خوی استان آذربایجان غربی، لنده استان کهگیلویه و بویراحمد با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۴.۳ لرزید و در استان فارس ۹ زلزله از بزرگای بین ۲.۵ تا ۴.۳ رخ داد.

به گزارش ایسنا، استان فارس ۸ زلزله از بزرگای بین ۲.۵ تا ۴.۳ را تجربه کرد، به گونه‌ای که “ارد” زلزله ۲.۵، “خانه زنیان” دو زلزله ۲.۸، “دهرم” دو زلزله ۲.۶، “اردکان” زلزله ۲.۵، “قطرویه” زلزله ۲.۷، “علامرودشت” زلزله ۴.۳ و “کارزون” زلزله‌ ۳.۲ را تجربه کردند.

خوی استان آذربایجان غربی نیز با زلزله‌ای به بزرگای ۵ لرزید. زلزله‌های ۲.۶، ۲.۸، ۳.۶ در عمق ۹ کیلومتری، ۳.۸ در عمق ۵ کیلومتری، ۳.۱ در عمق ۶ کیلومتری، ۳.۱ در عمق ۹ کیلومتری، ۳ در عمق ۶ کیلومتری، دو زلزله ۲.۹ و ۲.۵ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده است.

همچنین لنده استان کهگیلویه و بویراحمد با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۴.۳ لرزید. جزئیات زمینلرزه‌های هفته قبل به این شرح است:

شنبه ۲۰ اسفند

در راور استان کرمان زلزله ۲.۷ و در دهرم استان فارس زلزله ۲.۶ رخ داد.

یکشنبه ۲۱ اسفند

در همت آباد استان خراسان رضوی زلزله ۲.۹، در علی‌آباد استان گلستان زلزله ۲.۹ ، در رازمیان استان قزوین زلزله ۲.۹ و در خوی استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ساده‌ترین حرکت ورزشی برای رفع گوژِ پشت

چکنه استان خراسان رضوی با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۸ در عمق ۱۲ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۰ کیلومتری چکنه، ۴۰ کیلومتری چناران و ۴۶ کیلومتری قوچان بوده است. زلزله ۲.۷ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده است.

دوشنبه ۲۲ اسفند

در شربیان استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۷، در ارد استان فارس زلزله ۲.۵، در عنبران استان اردبیل زلزله ۲.۷، در محی‌آباد استان کرمان زلزله ۲.۹، در سفیدابه استان سیستان و بلوچستان زلزله ۲.۸، در خوی استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۸ و در خانه زنیان استان فارس دو زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

در علامرودشت استان فارس زلزله ۴.۳ رخ داد و عمق این رخداد لرزه‌ای در ۱۹ کیلومتری زمین و رومرکز آن در ۱۸ کیلومتری علامرودشت، ۲۰ کیلومتری محمله و ۲۳ کیلومتری وراوی این استان گزارش شد.

بندر خمیر استان هرمزگان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۹ در عمق ۱۵ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۳۱ کیلومتری بندر خمیر، ۴۳ کیلومتری لافت و ۴۵ کیلومتری کنگ این استان گزارش شد.

سه‌شنبه ۲۳ اسفند

در دهرم استان فارس زلزله ۲.۶، در برزول استان همدان زلزله ۲.۵ و در اردکان استان فارس زلزله ۲.۵ رخ داد.

چهارشنبه ۲۴ اسفند

در آرادان استان سمنان زلزله ۲.۷، در راور استان کرمان زلزله ۲.۷، در دوزدوزان استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۸ و در سربیشه استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  یوسفی: باید به معیشت آتش‌نشانان توجه شود

سومار استان کرمانشاه با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۷ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون این رخداد لرزه‌ای در ۸ کیلومتری سومار و ۴۴ کیلومتری گیلانغرب استان کرمانشاه و ۵۰ کیلومتری زرنه استان ایلام بوده است. زلزله ۲.۶ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده است.

پنج‌شنبه ۲۵ اسفند

در گتوند استان خوزستان زلزله ۲.۸ و در قطرویه استان فارس زلزله ۲.۷ رخ داد. 

بستک استان هرمزگان زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۲ کیلومتری زمین را تجربه کرد و کانون این رخداد لرزه‌ای در ۲۴ کیلومتری بستک و ۲۹ کیلومتری جناح استان هرمزگان و ۳۵ کیلومتری عمادده استان فارس گزارش شد.

کهنوج استان کرمان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۷ در عمق ۱۸ کیلومتری لرزید و کانون این رخداد لرزه‌ای در ۲۴ کیلومتری کهنوج و ۳۱ کیلومتری نودژ استان کرمان و ۳۱ کیلومتری زیارتعلی استان هرمزگان بوده است.

در خوی استان آذربایجان غربی زلزله‌ای به بزرگای ۵ در عمق ۱۶ کیلومتری رخ داد و کانون این رخداد لرزه‌ای در ۱۲ کیلومتری خوی، ۳۲ کیلومتری سلماس و ۳۸ کیلومتری تازه شهر این استان گزارش شد. زلزله ۳.۸ در عمق ۵ کیلومتری، زلزله ۳.۱ در عمق ۶ کیلومتری، زلزله ۳.۱ در عمق ۹ کیلومتری، زلزله ۳ در عمق ۶ کیلومتری و زلزله‌های ۲.۹ و ۲.۵ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده‌اند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  امدادرسانی به ۱۲ استان به دلیل مخاطرات جوی

جمعه ۲۶ اسفند

در لنده استان کهگیلویه و بویراحمد زمینلرزه‌ای به بزرگای ۴.۳ در عمق ۱۹ کیلومتری رخ داد و کانون این رخداد لرزه‌ای در ۱۶ کیلومتری لنده، ۱۷ کیلومتری لیکک و ۳۲ کیلومتری قلعه رئیسی این استان بوده است. زلزله ۳.۴ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده‌ است.

کازرون استان فارس زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۸ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۱۵ کیلومتری کازرون، ۲۳ کیلومتری نودان و ۳۳ کیلومتری قائمیه این استان بوده است.

در خوی استان آذربایجان غربی زلزله‌ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۹ کیلومتری به ثبت رسید. زلزله ۲.۹ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده است.

در فین استان هرمزگان زلزله ۲.۷ رخ داد.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

۱۴۹ هزار نفر چشم انتظار دریافت وام ازدواج/ نمایش پیام پایان اعتبار وام ازدواج در برخی استان‌ها-تایمز

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، وام ازدواج که به صورت رسمی از سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *