فیلترهای سرامیکی ریخته گری

خواب جدید اروپایی‌ها برای گوگل و رقیبان

فرانسه، ایتالیا و اسپانیا کمیسیون اروپا را تحت فشار قرار داده‌اند تا از طریق قانون، شرکت‌های فناوری بزرگ را وادار کند در هزینه مالی زیرساخت مخابراتی در این بلوک مشارکت کنند.

به گزارش ایسنا، برای نخستین بار است که این سه دولت اروپایی، موضع مشترک خود در این خصوص را اعلام کرده‌اند.

رگولاتورهای اروپایی در ماه مه اعلام کرده بودند در حال بررسی این مسئله هستند که آیا غول‌های فناوری نظیر گوگل، مِتا و نتفلیکس باید بخشی از هزینه‌های ارتقای شبکه‌های مخابراتی را بر عهده بگیرند.

کشورهای فرانسه، ایتالیا و اسپانیا در سند مشترکی که توسط رویترز مشاهده شده است، اعلام کردند شش فراهم کننده بزرگ محتوا، عامل ۵۵ درصد از ترافیک اینترنت هستند. این مسئله هزینه‌های خاصی برای اپراتورهای مخابرات اروپایی از نظر ظرفیت ایجاد می‌کند، آن هم در شرایطی که این شرکت‌ها سرمایه‌گذاری سنگینی در بخش‌های پرهزینه شبکه شامل ۵G انجام داده‌اند.

این تمایل قوی وجود دارد که شبکه‌های مخابراتی اروپایی و فراهم کنندگان محتوای آنلاین سهم منصفانه خود از هزینه‌های شبکه را پرداخت کنند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  بهادری جهرمی: پول فروش نفت جایگزین خلق نقدینگیمی‌شود

در این سند آمده است: ما خواستار پیشنهاد قانونی هستیم که تضمین می‌کند همه بازیگران بازار در هزینه‌های زیرساخت دیجیتالی مشارکت می‌کنند.

دو مقام دولت ایتالیا جزییات این سند مشترک را تایید کردند.

بر اساس یافته‌های بررسی گروه لابی مخابراتی ETNO، مشارکت سالانه ۲۰ میلیارد یورو غولهای مخابراتی در هزینه‌های شبکه، اقتصاد اتحادیه اروپا را ۷۲ میلیارد یورو تقویت خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، کنشگران حقوق دیجیتالی هشدار داده‌اند وادار کردن غول‌های فناوری به پرداخت هزینه‌های شبکه‌های مخابراتی، مقررات بی‌طرفی نت اتحادیه اروپا را ممکن است به خطر بیاندازد.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

در هفتمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز چه می‌گذرد؟

در هفتمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز چه می‌گذرد؟

نشست فوق‌العاده وزارتی هفتمین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی‌ئی‌سی‌اف) از روز گذشته به‌طور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *