فیلترهای سرامیکی ریخته گری

درخواست اورژانس از زائران اربعین هنگام ورود به کشور

سخنگوی اورژانس کشور از زائرانی که با علائم سرماخوردگی، اسهال و سرفه روبه‌رو هستند خواست که در هنگام بازگشت به کشور حتما علائم خود را به کادر درمان اعلام کنند.

به گزارش ایسنا، مجتبی خالدی با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی زائران در راهپیمایی اربعین امسال موضوع گرمازدگی است، افزود: در این راستا صد تخت بستری در نقطه مرزی مهران در نظر گرفته شده و اگر زائران در هنگام بازگشت با علائم سرگیجه، سردرد یا علائمی همچون سرماخوردگی، اسهال و سرفه مواجه بودند حتماً به اولین تیم مراقبتی بهداشتی که در مرزها مستقر هستند مراجعه و علائم خود را اعلام کنند تا دستورات لازم پزشکی به آنها داده شود.

 وی با بیان اینکه در مراکز درمانی مستقر در مرزها پزشک و کادر درمان به اندازه  کافی وجود دارد، گفت: بیمارانی که علائم سرماخوردگی دارند در هنگام مراجعه به محل سکونت خود حتما از ماسک استفاده و فاصله اجتماعی را رعایت کنند. همچنین لازم است که از روبوسی خودداری شده و در صورت نیاز به پزشک مراجعه تا دستورات لازم را دریافت کنند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  در دیدار فرمانده انتظامی کل کشور با امام جمعه کرمان چهگذشت؟

سخنگوی اورژانس تصریح کرد:  نگرانی خاصی عمدتاً از بابت این سرماخوردگی‌ها وجود ندارد چرا که این موضوع به خاطر قرار گرفتن زائران در هوای گرم و سرد ایجاد شده است، زائران در هوای گرما پیاده روی می‌کنند و وقتی برای استراحت وارد موکب‌ها می‌شوند  در معرض هوای سرد قرار می‌گیرند و همین باعث سرماخوردگی می‌شود.

خالدی افزود:‌در همین راستا نیز توصیه می‌شود زائرانی که با علائم سرماخوردگی، اسهال و سرفه روبه‌رو هستند در هنگام بازگشت به کشور حتما علائم خود را به کادر درمان اعلام کنند.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

جان باختن فرمانده پلیس راه سلسله و دلفان به علت تصادف زنجیره ای در محور خرم‌آباد به دلفان

جان باختن فرمانده پلیس راه سلسله و دلفان

سرهنگ محمد بوستان گفت: در پی وقوع تصادف زنجیره‌ای بین چند خودرو در جاده خرم‌آباد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *