فیلترهای سرامیکی ریخته گری

درخواست ایجاد شعب دانشگاه تهران در سه کشور همسایه

رئیس دانشگاه تهران از آمادگی این دانشگاه برای راه اندازی شعب این دانشگاه در کشور ارمنستان خبر داد و گفت: کشورهای مختلف اعم از عراق، سوریه، قطر و لبنان درخواست ایجاد شعبه دانشگاه تهران در این کشورها را دادند.

به گزارش ایسنا، دکتر سید محمد مقیمی در دیدار با سفیر جمهوری ارمنستان در کشور با اشاره درخواست‌های کشورهای مختلف اعم از عراق، سوریه، قطر و لبنان برای ایجاد شعبه دانشگاه تهران در این کشورها، گفت: اگر زمینه لازم فراهم شود، آمادگی داریم بستر فعالیت‌های علمی مشترک در ارمنستان را در قالب ایجاد شعبه دانشگاه تهران و یا برگزاری دوره‌های مشترک در رشته‌هایی که پیوندهای فرهنگی و اجتماعی بین دو کشور را ارتقا ببخشند، دنبال کنیم.

وی از آموزش زبان فارسی و ایجاد کرسی زبان فارسی در دانشگاه‌های ارمنستان و تبادل استاد و دانشجو در زمینه‌های مختلف علمی به عنوان زمینه‌های اولویت‌دار و مورد علاقه دانشگاه تهران نام برد و افزود: دانشگاه تهران یک دانشگاه جامع و دارای سابقه تربیت نیروی متخصص در نزدیک به ۱۰۰۰ رشته است. همین سابقه، وضعیت ممتازی را به منظور توسعه همکاری‌های علمی برای این دانشگاه ایجاد کرده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ویدیو / یک فیلم، یک منتقد: «اتاقک گلی»؛ فیلمی باورپذیر باروایتی عاشقانه

مقیمی با بیان اینکه دیپلماسی علمی می‌تواند تضمین‌کننده امنیت ملی پایدار کشورها باشد، افزود: توسعه روابط علمی می‌تواند دیپلماسی علمی را بین کشورها ارتقا دهد. ما فکر می‌کنیم که توسعه روابط علمی دانشگاهی بین ایران و ارمنستان می‌تواند تضمین‌کننده امنیت پایدار منطقه بدون دخالت بیگانگان باشد و زمینه را برای گفتگو و مفاهمه در منطقه فراهم کند.

رئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: این دانشگاه و دانشگاه‌های ارمنستان می‌توانند با ساماندهی مطالعات صلح، به حل منازعات منطقه‌ای و همچنین ارتقا و تقویت روابط از منظر اجتماعی و قومیتی در منطقه کمک کنند.

وی یکی از معیارها و شاخصه‌های بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها را ایجاد تعاملات مستمر با دانشگاه‌های خارجی و تعریف فعالیت‌های مشترک علمی و تحقیقاتی با حضور دانشمندان و پژوهشگران کشورهای مختلف دانست و گفت: آمادگی داریم با تعریف کارهای مشترک علمی و تحقیقاتی، زمینه را برای محققان دانشگاه‌های ارمنستان جهت اجرای همکاری‌های مشترک در دانشگاه تهران ایجاد کنیم.

دکتر مقیمی همچنین با اعلام آمادگی دانشگاه تهران جهت میزبانی از رؤسای دانشگاه‌های برتر کشور ارمنستان، گفت: دبیرخانه اجلاس رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران در دانشگاه تهران مستقر است. بر این اساس، دانشگاه تهران می‌تواند حلقه رابط بین دانشگاه‌های برتر ایران و ارمنستان باشد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  جدیدترین خبر از فیلمی با بازی لیلا حاتمی و تهیه کنندگی نیکیکریمی

وی با یادآوری اینکه توسعه روابط همه‌جانبه با کشورهای همسایه از جمله جمهوری ارمنستان جزو اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران قرار دارد، تاکید کرد: دانشگاه تهران نیز در راستای سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی ایران، تلاش می‌کند تا روابط دو کشور دوست از طریق ارتقای روابط علمی ارتقاء پیدا کند.

دکتر مقیمی با یادآوری توسعه برخی حوزه‌های علمی از جمله گردشگری و تجارت در دانشگاه تهران، ابراز امیدواری کرد: با استفاده از ظرفیت‌های دانشکده‌های «گردشگری» و «تجارت و مالیه» بتوانیم علاوه بر خدمات علمی متقابل بین دو کشور، روابط فرهنگی، گردشگری و تجاری دو کشور را در عرصه عمل ارتقاء دهیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، وی برنامه‌ریزی برای برگزاری نشست‌های علمی با عنوان «فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی تعاملات تجاری بین ایران و ارمنستان» با حضور اساتید و کارشناسان دانشگاه‌های ارمنستان و ایران و اتاق بازرگانی دو کشور را یک گام علمی، کاربردی و عملیاتی برای ارتقاء روابط تجاری دو کشور دانست و گفت: رئیس دانشکده تجارت و مالیه یا رئیس دانشکده گردشگری دانشگاه تهران می‌توانند مسئولیت اجرای این نشست را برعهده داشته باشند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  خداحافظی سه نمایش از مجموعه تئاتر شهر

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

گوگل در حال حذف دستی پاسخ‌های عجیب هوش مصنوعی است!-تایمز

رسانه‌های اجتماعی پر شده‌اند از اشتباهات سرویس هوش مصنوعی جدید گوگل موسم به AI Overview …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *