فیلترهای سرامیکی ریخته گری

سال گذشته جان ۶۱ خوزستانی با پیوند عضو نجات یافت

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین سرمست شوشتری عصر امروز جمعه در گفت‌وگویی رسانه‌ای اظهار کرد: روز گذشته (۱۱ فروردین ۱۴۰۱) اهدای اعضای روژان کودک دو ساله خوزستانی که دچار مرگ مغزی شده بود با اقدام خیرخواهانه خانواده‌اش به سه بیمار نیازمند جان دوباره‌ای بخشید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: پیوند کبد و دو کلیه این کودک در بیمارستان گلستان اهواز به عنوان اولین پیوند عضو در سال ۱۴۰۱ انجام شد.

وی بیان کرد: سال گذشته با تلاش مرکز اهدا عضو و پیوند دانشگاه و اساتید جراحی و فوق تخصص پیوند قلب، کلیه، کبد، بیهوشی قلب و مرکز اورژانس ۱۱۵ به ویژه همکاران اورژانس هوایی، شاهد نجات جان ۶۱ تن از مردم خوزستان و هموطنان با پیوند اعضای حیاتی بودیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: در سال گذشته با پیوند ۳۵ کلیه ۱۳ کبد و ۲ قلب موفق در بیمارستان گلستان اهواز و ارسال دو قلب به تهران و پیوند موفق به پسر ۱۴ ساله و دختر ۹ ساله که در شرایط اورژانس نیاز به قلب داشتند و همچنین ارسال ۷ کبد و۴ قلب به شیراز در مجموع جان ۶۱ نفر از هم استانی‌ها و هموطنان عزیز نجات داده شد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - تاثیر آب معدنی بر سنگ کلیه + فیلم

سرمست ادامه داد: با اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته در ۲ سال گذشته در مجموع موجب ارتقای رتبه دانشگاه علوم پزشکی اهواز از ۴۵ در سال ۱۳۹۸ به ۲۸ در سال ۱۴۰۰ در کشور شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز ضمن تقدیر از خانواده‌هایی که با سخاوتمندی و اهدای اعضای عزیزان خود موجب نجات جان بیماران شدند، گفت: امیدواریم فرهنگ اهدا عضو بیش از پیش از در جامعه نهادینه شود و شاهد از دست دادن هیچ هم‌وطنی به دلیل نیاز به عضو نباشیم.

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

جهش چشمگیر نظام سلامت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به روایت آمار و ارقام

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، پیروزی انقلاب اسلامی در همه عرصه‌ها باعث شکوفایی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *