چهارشنبه , ۲ فروردین ۱۴۰۲

ضریب پایداری شبکه برق اهواز افزایش یافت

ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز از افزایش ضریب پایداری و قدرت مانور فنی روی شبکه برق کلانشهر اهواز خبر داد و گفت: به منظور افزایش قدرت مانور و حفظ پایداری شبکه، ۳۸ دستگاه کلید گازی در مناطق روستایی کلانشهر اهواز نصب شد.

عبدالحمید عباس شیاری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: به منظور تحقق چشم انداز ۱۴۱۰ و رسیدن به ۹۹ دقیقه خاموشی در سال و افزایش قدرت مانور و حفظ پایداری شبکه، تاکنون تعداد ۳۸ دستگاه انواع کلید جداکننده در مناطق روستایی کلانشهر اهواز نصب شده است.

وی افزود: امروزه نمی‌توان اهمیت خدمات زیربنائی همچون شبکه‌های برق را در توسعه نادیده گرفت و این مهم در مناطقی با شرایط آب و هوایی گرم مثل شهرستان اهواز از درجه اهمیت بیشتری برخوردار است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز گفت: بکارگیری تجهیزات نوین در زمینه تامین برق یک نیاز و ضرورت مهم است که در این راستا تاکنون ۳۰ دستگاه کلید گازی RTU دار و ۸ دستگاه کلید ریکلوزر با هدف افزایش قدرت مانور و کاهش زمان خاموشی نصب شده است.

شیاری ادامه داد: این کلیدها در روستاهای مسیر غیزانیه، روستاهای مسیر جاده خرمشهر، روستاهای مراونه، کریشان، روستای دهکده شهرستان حمیدیه، روستای دغاغله واقع در شمال غرب و روستای عماشیه یک نصب شده‌اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز در خصوص اعتبار اجرای این پروژه گفت: بیش از ۴۸ میلیارد ریال برای اجرا و نصب این کلیدها در شبکه برق اهواز هزینه شده است.

انتهای پیام

حتما ببینید

بخش خصوصی آماده کمک به توسعه کشور است

رئیس اتاق بازرگانی ایران در یادداشتی که به مناسبت فرا رسیدن سال ۱۴۰۲ منتشر کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *