فیلترهای سرامیکی ریخته گری

محمدیان: کدام پارتی‌بازی؟ چوبِ پسر عسکری بودن را خوردم/ یک بچه ساری قهرمان المپیک می‌شود!

«محمدحسین محمدیان» در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تایمز درباره حضورش در مسابقات انتخابی استان مازندران اظهار داشت: عزمم را برای رسیدن به دوبنده تیم ملی جزم کردم. نه دنبال سهمیه گرفتن از جایی بودم و نه به کسی زنگ زدم؛ گفتم از استانی استارت بزنم تا بدون هیچ حرفی، در مسابقات کشوری شرکت کنم.

* بعد از یک سال و نیم دوری در مسابقه دوره‌ای شرکت کردم

این کشتی‌گیر که بعد از شرکت در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ بلگراد، صرفاً در لیگ کشتی گرفته بود، تصریح کرد: بعد از یک سال و نیم دوری، در مسابقات دوره‌ای کشتی گرفتم. بعد از مسابقات جهانی ۲۰۲۲، فقط چند کشتی در لیگ و باشگاه‌های جهان گرفتم و در مسابقه دوره‌ای حضور نداشتم. این استارت خوبی برایم شد و بعد از این هم در فینال لیگ کشتی خواهم گرفت و سپس در مسابقات قهرمان کشوری روی تشک می‌روم. چند مسابقه پشت سر هم در پیش دارم.

* چوب پسر عسکری محمدیان بودن را خوردم

محمدیان که پیش از این پدرش رئیس هیئت کشتی مازندران بود و برخی این را یک امتیاز در مسیر کشتی او می‎‌دانستند، خاطرنشان کرد: من که به این حرف‌ها عادت داشتم، پدرم نایب‌قهرمان المپیک و جهان بود، اما این موضوع کجا من را از مسابقه معاف کرد؟ من سوخت دادم، استرس کشیدم و حرف شنیدم، چوب این را خوردم که پسر عسکری محمدیان هستم. کجای این قضیه برای من پارتی شد؟

* تاج‌الدینوف سه دقیقه اول جان دارد و همه فن‌هایش را می‌زند

این کشتی‌گیر مازندرانی که در تورنمنت پلی‌کونه ایتالیا موفق به شکست با ضربه فنی کایل اسنایدر آمریکایی شده بود، در مورد نتایج مسابقات جهانی ۲۰۲۳ بلگراد که با قهرمانی اخمد تاج‌الدینوف همراه شد، گفت: این کشتی‌گیر روسی‌الاصل آغاز خوبی داشت و امسال قهرمان شد. کشتی‌گیر بدلکار طوری هم بود ولی به نظر من سقف تنفسی دارد، باید جلویش کشتی بگیری، اگر هوشیار باشی و اجازه ندهی در سه دقیقه اول امتیازش را بگیرد، می‌توانی او را ببری. کشتی گرفتن در سه دقیقه اول مقابل تاج‌الدینوف حساس است؛ آن اوایل، جان دارد و همه فن‌هایش را می‌زند. اگر کایل اسنایدر بی‌محابا جلویش کشتی نمی‌گرفت، نتیجه آن نمی‌شد. در واقع من معتقدم اسنایدر مقابل تاج‌الدینوف غافلگیر شد و فکر می‌کنم کشتی بعدی آنها متفاوت خواهد بود. اسنایدر سوار کشتی بود، انتظار نداشت که تاج‌الدینوف این‌طور در وقت اول کار را تمام کند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - آچار فرانسه پرسپولیس رفتنی شد ؟ دست رد یحیی به سینهبهترین ستاره لیگ

* اسنایدر غافلگیر شد، رشید ۲۰ درصد خودش هم نبود

وی درباره شکست عبدالرشید سعدالله‌یف دیگر مدعی این وزن مقابل تاج‌الدینوف تأکید کرد: عبدالرشید که با ۲۰ درصد آمادگی‌اش هم به بلگراد نیامده بود. حتی گارد نمی‌توانست بگیرد. رشید رفیق من است؛ یکی از بدترین صحنه‌هایی که از مسابقات جهانی امسال دیدم، عبور سعدالله‌یف از تونل بعد از شکست بود. بردن سعدالله‌یفی قشنگ بود که سرحال و قبراق و روپا باشد. فکر می‌کنم او می‌دانست که اوضاعش امسال خوب نیست و فقط آمده بود که سهمیه المپیک را بگیرد که دست آخر به خاطر مصدومیت آن را هم نگرفت.

* یک ایرانی قهرمان المپیک می‌شود

محمدیان درخصوص اینکه فکر می‌کند تاج‌الدینوف بحرینی بتواند قهرمانی سال ۲۰۲۳ خود را در المپیک هم در حضور این مدعیان تکرار کند؟ گفت: نه تکرار نمی‌شود، به نظرم یک ایرانی که بچه ساری است، قهرمان المپیک می‌شود!

کشتی آزاد , کشتی ,

* مقابل تاج‌الدینوف باید خیلی حواس‌جمع کشتی گرفت

این کشتی‌گیر ساروی وزن ۹۷ کیلوگرم که در بازی‌های المپیک و مسابقات جهانی ۲۰۲۲ بلگراد عضو تیم ملی کشتی آزاد بود، درباره اینکه آیا به مبارزه با تاج‌الدینوف فکر کرده، عنوان کرد: بله، فکر کردم. حس خوبی به این کشتی دارم. فکر می‌کنم اینکه زیر از بغل بگیری تا اینکه زیر مستقیم، بهتر جواب می‌دهد. فقط خیلی باید حواس‌جمع مقابل او کشتی گرفت.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  واکنش الهامی به صحبت‌های فرهاد مجیدی

* یک جایی که فکرش را نمی‌کنم همه این روزها جبران می‌شود

دارنده مدال برنز جهان در خصوص اینکه بعد از بازگشت دوباره به مسابقات، تا لحظه آخر شانس اصلی مدال جهانی بوده اما روز مسابقه کار خراب شده و او دور از انتظار کشتی گرفته است، به تایمز گفت: هیچ وقت در تمرینات کم نگذاشتم، هدفم کسب مدال بوده و برای آن جنگیده‌ام. در المپیک یک لحظه کشتی از دستم در رفت، اگر کشتی اولم را می‌بردم مدال گرفتنم قطعی بود. به ارتقای رنگ مدالم فکر می‌کردم. در بلگراد هم که مریض شدم، ولی من همه اینها را به فال نیک گرفتم و این‌طور فکر می‌کنم که یک جایی که فکرش را نمی‌کنم، همه آنها جبران خواهند شد.

* در آمریکا کسی تیلور و باروز و دِیک را به خاطر سِنّشان از کشتی منع می‌کند؟

محمدیان که دوره قبلی هم سهمیه المپیک را گرفت و هم نماینده ۹۷ کیلوگرم ایران در توکیو بود، درباره اینکه عده‌ای سن و سال او را برای حضور در المپیک بالا می‌دانند، اظهار داشت: در ایران همیشه از این مدل حرف‌ها گفته می‌شود. اصلاً این‌طور فکر نمی‌کنم و آن چهار سال محرومیت را از سِنّم کم کردم؛ خودم را در کشتی ۲۷ ساله می‌دانم. شما نگاه کنید چنین دیدگاهی در تیم آمریکا هست؟ چند درصد آنها بالای ۳۰ سال و یا نزدیک به ۳۰ سال‌اند؟ دیوید تیلور، جردن باروز، کایل دِیک، کایل اسنایدر، زین رترفورد، چه کسی آنها را به خاطر سِنّشان از حضور در مسابقه منع می‌کند؟ در مسابقه انتخابی می‌برند و صاحب دوبنده تیم ملی کشورشان شده و مسابقات المپیک و جهانی می‌آیند. من تازه از توکیو برگشته بودم، در فرودگاه خبرنگاری پرسید با این بدن و این سن این آخرین المپیک تو بود، با همین ادبیات! گفتم ۲۹ ساله‌ام، المپیک بعدی هم سه سال بعد برگزار می‌شود نه چهار سال دیگر من ۳۲ ساله می‌شوم؛ بعد هم تازه از المپیک برگشته‌ام، این چه سؤالی است؟! با این حرف‌ها می‌خواهند آدم را تخلیه انرژی کنند. از این حرف‌ها زیاد شنیدم و دیگر اثر منفی روی من ندارد. اتفاقاً با این حرف‌ها می‌خواهند آدم را تخریب کنند، اما روی من اثر مثبت می‌گذارد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - ستاره آمریکایی، کهکشانی می‌شود؟/ گزینه غیرمنتظرهنقل‌وانتقالاتی

* تمرکزم روی مسابقات کشوری و عوض کردن پایان داستان است

محمدحسین محمدیان گفت: دیگر عسکری محمدیان هم رئیس هیئت نیست که حرف و داستان درست کنند که پارتی‌بازی شده؛ با استرس کمتر کارم را ادامه می‌دهم و می‌خواهم یک مدال بگیرم. ان‌شاءالله همه چیز خوب پیش می‌رود. فعلاً سهمیه مسابقات کشوری را گرفتم و همه تمرکزم روی مسابقات قهرمانی کشور است. بعد از آن به دنبال کسب سهمیه المپیک و حضور در آن هستم، همان‌طور که المپیک قبلی هم من سهمیه را گرفتم؛ اما این بار می‌خواهم آخر داستان را عوض کنم.

انتهای پیام/؛

الماس تراشکاری

Check Also

کابوس ادامه‌دار مدافع ایرانی/ دومین جراحی روی پای مجید حسینی-تایمز

۱۱:۲۶ – ۲۲ تير ۱۴۰۳ سیدمجید حسینی مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان و باشگاه کایسری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *