فیلترهای سرامیکی ریخته گری

نکات تغذیه‌ای برای رفع تشنگی در ایام روزه داری-تایمز


احمد اسماعیل زاده، درخصوص رفع تشنگی در ایام روزه داری گفت: یکی از مشکلات روزه داران، تشنگی است که با رعایت چند نکته تغذیه‌ای می‌توان از این مشکل رهایی پیدا کرد.

وی افزود: برای پیشگیری از تشنگی در ماه مبارک رمضان به چند نکته باید توجه کرد. مساله اول این است که مصرف نمک را در کل ایام سال به ویژه در ماه مبارک رمضان به حداقل ممکن برسانیم؛ نیاز بدن ما به نمک یک قاشق چای خوری در طول روز است، البته کل نمکی مصرفی، نه فقط نمکی که از طریق نمکدان مورد استفاده قرار می‌دهیم.

وی با بیان اینکه مقدار زیادی نمک را به صورت نمک پنهان با مصرف نان، پنیر و انواع دیگر غذا‌ها دریافت می‌کنیم، ادامه داد: بنابراین با قرارندادن نمکدان سر سفره، به سلامت بدنمان کمک بیشتری کرده ایم.

اسماعیل زاده خاطرنشان کرد: اگر هنگام پخت غذا از مقدار کمی نمک استفاده کنیم، اشکالی ندارد، اما بهتر است نمکدان را از سفره حذف کنیم به ویژه در وعده غذایی سحری نمک را حذف کنیم؛ این اقدام می‌تواند به کنترل تشنگی در طول روز کمک زیادی کند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - به هیچ عنوان سبزی ها را اینگونه نشوئید

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه استفاده از سبزیجاتی مانند کاهو و سبزی خوردن با توجه به اینکه به حفظ آب در بدن کمک می‌کند، می‌تواند جلوی تشنگی را بگیرد، عنوان کرد: همچنین استفاده از انواع میوه‌ها نیز می‌تواند به تأمین آب بدن کمک و از بروز تشنگی جلوگیری کند.

وی گفت: مصرف غذا‌های پروتئینی زیاد هم منجر به ایجاد تشنگی می‌شود. افرادی که وعده سحری بیشتر مرغ، کباب و استیک میل می‌کنند، به دلیل اینکه پروتئین زیاد منجر به دفع آب بیشتری از بدن می‌شود، در طول روز تشنگی آنها تشدید می‌شود.

اسماعیل زاده افزود: البته مصرف پروتئین نباید متوقف شود، بلکه غذای پر از پروتئین نخورید. پروتئین در اندازه متعادل و معمول مشکل چندانی ایجاد نمی‌کند؛ پس سعی کنید زیاده‌روی در مصرف پروتئین در وعده سحری نداشته باشید، چراکه منجر به تشنگی در طول روز می‌شود.

اجتناب از انجام فعالیت بدنی زیاد در زمان روزه‌داری

وی بر احتیاط و اجتناب از انجام فعالیت بدنی زیاد در زمان روزه‌داری تاکید و بیان کرد: تحرک برای سلامت بدن لازم است، اما بهتر است تحرک را به زمان نزدیک افطار و یا بعد از افطار موکول کنیم تا بروز تشنگی را تشدید نکند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - اطلاعیه وزارت بهداشت درباره جدیدترین وضعیتواکسیناسیون کرونا در ایران

در استفاده از آجیل‌های شور احتیاط کنید

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در ادامه تصریح کرد: ایام ماه مبارک رمضان و ایام نوروز امسال با هم تلاقی پیدا کرده‌اند، بنابراین در استفاده از آجیل‌های شور احتیاط کنید و بدانید اگر در دید و بازدید شبانه از آجیل و تنقلات شور استفاده کنید، در طول روز نیاز بدن شما به آب بیشتر خواهد بود.

 اسماعیل زاده خاطرنشان کرد: چای، قهوه و نسکافه نوشیدنی‌های مدر هستند و به دلیل بیرون روی زیاد، نیاز بدن به آب را بیشتر می‌کنند و بهتر است در استفاده از این نوشیدنی‌ها زیاده روی نکنیم و برای تامین مایعات بدن فقط و فقط از آب استفاده کنیم.


Source link

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

ارتباط دستگاه‌های الکترونیکی و روان‌پریشی کودکان-تایمز

البته اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی و مشکلات سلامت روان، هر دو احتمالاً به‌علت شرایط نامناسب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *