فیلترهای سرامیکی ریخته گری

هشدار پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری در پوشش کابل برگردان مخابرات

معاون اجتماعی پلیس فتای فراجا نسبت به کلاهبرداری از شهروندان به بهانه کابل برگردان مخابرات هشدار داد.

سرهنگ رامین پاشایی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه کلاهبرداران و مجرمان سایبری از هر فرصتی برای سوءاستفاده از کاربران و تحقق اهداف مجرمانه خود اقدام می‌کنند، گفت: لازم است که شهروندان در برابر این اقدامات هوشیاری خود را حفظ کرده و فریب این افراد را نخورند. این افراد از عدم آگاهی شهروندان سوءاستفاده کرده و نسبت به کلاهبرداری از آنان یا دسترسی غیرمجاز به اطلاعات هویتی این افراد اقدام می‌کنند. مهم‌ترین اصلی که شهروندان باید در نظر بگیرند این است که هیچ یک از دستگاه‌ها و شرکت‌ها و … در تماس تلفنی با آنان درخواست کد یا وجه نقد و … ندارند. 

وی به یکی از این شیوه‌های کلاهبرداری اشاره کرد و گفت: یکی از مواردی که افراد سودجو در پوشش آن اقدام به کلاهبرداری از دیگران کرده‌اند، کلاهبرداری در پوشش تماس به بهانه کابل برگردان مخابرات است. شهروندان باید توجه داشته باشند که هرگونه تماس تلفنی با عنوان شرکت مخابرات به بهانه کابل برگردان و قطع خطوط تلفن و درخواست کد از آن کلاهبرداری است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  جاده امام‌زاده داوود مسدود شد

معاون اجتماعی پلیس فتای فراجا ادامه داد: افراد سودجو در تماس خود با شهروندان از آنان درخواست می‌کنند که مثلا کدهای ارسال شده در پیامک یا تماس‌های صوتی را در اختیار آنان قرار دهند تا از قطع تلفنشان جلوگیری شود  و … . این موارد همگی کلاهبرداری محسوب شده و شهروندان باید توجه داشته باشند که به هیچ عنوان کدهای دریافتی از تلفن ثابت یا تلفن همراه خود را برای هیچ کس قرائت نکنند.

وی با بیان اینکه اعلام چنین کدهایی می‌تواند منجر به دسترسی غیرمجاز به حساب افراد، سوءاستفاده از اطلاعات شخصی و … شود، گفت: اصل مهم همان موضوعی است که در ابتدا به آن اشاره کردم، هیچ یک از دستگاه‌ها، شرکت‌ها، نهادها و … در تماس با شهروندان از آنان درخواست کد و وجه نقد و … نمی‌کنند و اگر شهروندان با چنین تماس‌هایی مواجهه شدند حتما در اصالت آن شک کرده و با تماس گیرنده همکاری نکنند.

پاشایی در پایان از شهروندان خواست که موارد مشکوک را از طریق تماس با مرکز فوریت‌های سایبری در سایت پلیس فتا اطلاع‌رسانی کنند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ۵۵ درصد مسافران هنوز در سفرند

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

شروین حاجی پور به ۳ سال و ۸ ماه حبس محکوم شد

شروین حاجی پور به ۳ سال و ۸ ماه حبس محکوم شد!

تایمز به نقل از فرارو:شروین حاجی پور خواننده آهنگ « برای…» با انتشار پستی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *