فیلترهای سرامیکی ریخته گری

هلال احمر: ترکیه درخواستی برای کمک به زلزله‌زدگان خوی نداشته است

معاون امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر رد درخواست هلال‌احمر ترکیه برای کمک به زلزله زدگان خوی را تکذیب کرد و گفت که هیچ درخواستی از سوی ترکیه برای کمک به زلزله‌زدگان خوی ارائه نشده است.

به گزارش ایسنا، بهنام سعیدی در واکنش به خبر رد درخواست ترکیه برای کمک به زلزله‌زدگان خوی گفت: درپی وقوع زمین لرزه ۵.۹ ریشتری در خوی، هلال احمر به عنوان یک جمعیت قدرتمند و پیشرو کمک‌هایی را به مردم زلزله زده انجام داده و از ساعات ابتدایی وقوع زمین لرزه در کنار مردم بوده است.

وی در ادامه توضیح داد: هلال احمر ایران در ارائه خدمات بشردوستانه نه تنها در داخل ایران بلکه در تمام کشورهای دنیا که نیاز به کمک های بشر دوستانه داشته‌اند، پیشتاز بوده است.

سعیدی افزود: اخیرا اخباری در فضای مجازی دست به دست می‌شود با این عنوان که رئیس جمعیت هلال احمر ترکیه توئیتی را در فضای مجازی منتشر کرده و برای کمک به زلزله زدگان خوی اعلام آمادگی کرده اما ایران کمک آنها را نپذیرفته است، در حالی که هلال‌احمر ایران تاکنون هیچ پیام رسمی و غیر رسمی از سوی ترکیه مبنی بر کمک به زلزله‌زدگان خوی دریافت نکرده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ۱۰ درصد ایرانی‌ها اختلال حافظه دارند

معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه هلال احمر خاطرنشان کرد: وقتی یک حادثه در کشور اتفاق می افتد، هلال احمر آن کشور برای کمک رسانی به مردم وارد عمل می‌شود اما اگر هلال احمرهای سایر کشورها متقاضی کمک باشند باید به صورت رسمی از طریق جمیعت هلال احمر خودشان یا از طریق وزارت امور خارجه یا فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر درخواست خود را اعلام کنند و در مرحله بعد، نیازسنجی  می‌شود، که کشور حادثه دیده چه نیازهایی دارد که لازم است کشورهای دیگر به آنها کمک کنند و ظرفیت‌های جمعیت های هلال احمر ملی هم سنجیده و بر این اساس اقدام می‌شود.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، وی در پایان گفت: هنوز هیچ مکاتبه رسمی و ارتباط رسمی از سوی جمعیت هلال احمر و وزارت امور خارجه ترکیه با ایران انجام نشده است. جمعیت های هلال احمر ملی اگر قصد کمک داشته باشند باید به صورت رسمی اعلام کنند.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

محصولات کشاورزی آب‌بر حوضه آبریز ارومیه در اسرع وقت حذف خواهند شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز ، صبح امروز مراسم افتتاح هماهنگ ۶۷ پروژه محیط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد