فیلترهای سرامیکی ریخته گری

کاهش کمبودهای دارویی به ۸۱ قلم/ روند رو به رشد تولید دارو

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، محمد پیکانپور امروز در نشست خبری هشتمین نمایشگاه ایران فارما درباره وضعیت کمبودهای دارویی اظهار کرد:در مهرماه سال گذشته ۴۲۰ قلم کمبود دارو در کشور داشتیم که این آمار در شهریور سال جاری به ۸۱ قلم رسیده است.

وی افزود: صنعت داروسازی کشور ارزش افزوده زیادی برای کشور ایجاد کرده و بسیاری از کشورها با مؤلفه‌های یکسان اقتصادی به نسبت ایران، مبالغ سنگین‌تر ارزی برای تامین نیاز دارویی خود هزینه می‌کنند.

پیکانپور ادامه داد: رویه تولید دارو در کشور به لحاظ تعداد و کیفیت رو به رشد است و صنعت دارو به سمت رفع نیازهای جدید دارویی کشور پیش می‌رود و توفیقات خوبی در این حوزه کسب کرده است.

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو تصریح کرد: بخش قابل توجه تولیدات کشورهای مشابه ما در سطح بسته‌بندی بوده و به لحاظ فرمولاسیون از ایران عقب‌تر هستند و دست مطالبه به سمت ایران دراز کرده‌اند. در صنعت دارو علاوه بر رشد کمی، شاخص کیفی داروها از سمت تولیدکننده و سازمان غذا و دارو لحاظ شده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - بلایی که بارداری سر دختران نوجوان می آورد

وی با بیان این‌که صنعت داروسازی در جذب نخبگان موفقیت زیادی داشته است، گفت: حدود ۴۰ درصد از شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت در بخش دارو متمرکز هستند.

در ادامه این نشست خبری، محمد عبده‌زاده؛ رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی با اشاره به برگزاری نمایشگاه ایران فارما اظهار کرد: هشتمین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما) با هدف نمایش توانمندی‌ها و دستاوردهای صنعت داروسازی کشور از ۵ تا ۷ مهرماه سال جاری در مصلای امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ایران فارما کارنامه نظام دارویی کشور است، افزود: در این دوره از ایران فارما ۴۲۷ شرکت داخلی و ۲۸۲ شرکت خارجی از ٣٣ کشور حضور دارند.

در ادامه مهدی پیرصالحی؛ نایب‌رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی نیز درباره کارگاه‌های نمایشگاه ایران فارما بیان کرد: نمایشگاه ایران فارما کارنامه صنعت داروسازی کشور در یک‌سال اخیر است اما در کنار آن سعی شده که پنل‌ها و کارگاه‌های کاربردی برای صنعت داروسازی برگزار شود و در این کارگاه‌ها به بحث‌هایی نظیر قیمت‌گذاری دارو، سیاستگذاری، نوآوری و هوش مصنوعی در داروسازی پرداخته می‌شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  کیفیت هوای مشهد برای گروه‌های حساس ناسالم است

انتهای پیام/

الماس تراشکاری

Check Also

تصویر روز ناسا: مسیه ۶۶ از نزدیک-تایمز

۲۲:۵۷ – ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ۲۲:۵۷ – ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ نجوم و فضا کهکشان مارپیچی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *